5 Taupymo patarimai

Nors paskolos refinasavimas yra tinkamas būdas sumažinti paskolos įmokas ir taip sutaupyti, tačiau beabejo geriau, kai skolintis visai nereikia, o tam reikia taupyti. Turbūt apie taupymą žinote jau daug: nuo senolių paprastų patarimų, iki įmantrių bankinių įrankių. Bet pateikiame dar 5 būdus sutaupyti, kurių galbūt dar nežinojote.

  1. Nežiūrėkite televizoriaus. Taip, energijos sutaupymas labai stipriai neįtakos namų biudžeto, bet nematysite reklamų ir mažiau išleisite nereikalingam šlamštui arba pavyzdžiui mažiau būsite gundomi paimti greitąjį kreditą. O be to, vietoj to galėsite nuveikti ką nors naudingo, gal net kas atneštų papildomas pajamas.
  2. Diena be išlaidų. Sutarkite su šeima, kad vieną dieną per savaitę neišleisite nė cento. Gali pasirodyti rimtas iššūkis, bet viską gerai suplanavus gali pavykti.
  3. Gerkite daugiau vandens. Tai ne tik naudinga jūsų sveikatai, bet mažiau gerdami gaviųjų gėrimų sumažinsite išlaidas, tai pat ir kavinėse stalo vanduo mažiau kainuoja arba yra nemokamas.
  4. Makštinkitės. Pratimus galite daryti namie arba lauke, ir tai nieko nekainuoja, o būdami sveikesni mažiau išleisite vaistams ir vizitams pas gydytojus. Jeigu dar esat jauna (-as) tai gali atrodyti neaktualu, bet patikėkit, bėgant metams išlaidos sveikatai labai išauga.
  5. Automatizuokite taupymą. Pasidarykite, kad kas savaitę ar mėnesį (pvz algos gavimo dieną) tam tikra suma iš jūsų saskaitos būtų pervesta į taupymo sąskaitą. Taip taupymas vyks automatiškai ir išvengsite užmiršimo ar „pervesiu daugiau kitą kartą“ sindromo.

Taigi laikydamiesi šių taisyklių galite sukaupti pinigų sumą ateičiai. Bet žinoma, tam reikia savikontrolės ir turėti tikslą, na o jeigu visdėlto nuspęsite skolinti, tai siūlome paskaityti skolinimosi gidą.