Skolinimosi gidas – 7 patarimai

Šiame tinklapyje daugiausia rašoma apie paskolos refinansavimą, bet taip pat svarbu žinoti, kaip elgtis, kad refinansavimo visai nereiktų. Pateikiame 7 patarimus į ką reikia atsižvelgti prieš priimant sprendimą skolintis.

1. Apsvarstykite ar tikrai Jums reikia paskolos? Dažnai užsimanoma įsigyti kažkokį daiktą ar paslaugą tuoj pat, neturint tam pakankamai pinigų. Tačiau verta gerai pagalvoti, ar tas pirkinys yra toks jau būtinas, kad vėliau už jį dar kurį laiką mokėti palūkanas, gal geriau verta tiesiog pataupyti.

2. Ar tikrai būtinas tokio dydžio kreditas? Dažnai skolinantis mąstoma, kad vistiek imu kreditą, tai imsiu daugiau dėl viso pikto. Ne, reikia griežtai nusistatyi kokia suma reikalinga, ir nesikolinti nė cento daugiau.

3. Ar būtina paskolą imti šiandien? Jokiu būdu niekada nesiskolinkite spontaniškai – čia ir dabar. Taip greičiausiai pateksite į greitųjų kreditų bendrovių pinkles. Peržiūrėkite visus rinkoje esamus pasiūlymus ir atminkite, kad kuo greičiau, dažniausiai reiškia tuo daugiau palūkanų.

4. Ar liks pinigų pragyvenimui? Tą žinoti ypač aktualu prieš imant busto kreditą, nes tai bus greičiausiai įsipareigojimai keliems dešimtmečiams, todėl svarbu pradžiai pabandyti gyventi atsidedant sumą, kuri gali siekti paskolos įmoką ir pažiūrėti, kaip tada sekasi susitvarkyti su kitais mokėjimais.

5. Ar būtina skolintis tokiams ilgam terminui? Kuo paskolos terminas trumpesnis, tuo mažiau bankui sumokėsite palūkanų. Tad jeigu matote, kad esate pajėgus mokėti didesnes mėnesio įmokas, skolinkitės kaip galima trumpesniam terminui.

6. Ar gavote geriausias skolinimosi sąlygas? Ypač būsto kreditavimo atveju galite drąsiai derėtis su bankais dėl kreditavimo sąlygų – maržos, terminų, mokėjimo sąlygų ir kt. Nors sutartys dažniausiai esančios standartinės, bet dažnai bankai linkę daryti nuolaidų, ypač jei esate mokus su švaria kredito istorija klientas.

7. Ar žinau kas manęs laikia jei negrąžinsiu paskolos? Dažnai imant kreditą visai nepagalvojame kokios pasekmės laukia, jeigu vėluosime ar nustosime grąžinti kreditą dėl tam tikrų priežasčių (nedarbingumas, liga ar kt), todėl svarbu iki galo išsiaiškinti, kad tokiu atveju laukia, kad vėliau neištinktų šokas.

Ir svarbiausia nieko nedaryti “karšta galva”, nes neapgalvoti sprendimai gai blogai paveikti jūsų ir jūsų šeimos finansinę padėtį ir nuvesti į tokią situaciją iš kurios gali būti sunku išsikapanoti.